KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748388
nr 1674 8388
Hartvig Schalin
(f. 1890), Sverige
Oljemålning, Höstlandskap. Signerad. Olja på pannå, 69x59 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm
Hartvig Schalin, svensk målare född 1890.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 27 januari 2025
kl 19:06:39
100 kr
150 kr